| KLiNK a întrebat:

Am un TV CRT din Germania. Este un Toshiba. Problema este ca este prea intunecata imaginea. Am umblat la contrast (care trebuie tinut la maxim, altfel nu vezi nimic aproape), iar cand umblu la Brightness creste luminozitatea dar numai cu o nuanta de alb. Ca si cum ai pune o panza alba peste ecran. Daca dau Brighness-ul mic se vede bine dar simt nevoia de luminozitate ridicata. Parca e un telefon cu luminozitatea pe minim. Nu ar fi trebuit sa fie o optiune precum "Gama"? Daca dau luminozitatea la maxim totul are o nuanta de alb. Exact cum este cand cresti contrastul prea mult pe LCD-uri. De la ce credeti ca ar putea sa fie?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Tubul, de obicei!

| CPAElites a răspuns:

Probabil un condensator obosit.

| KLiNK explică (pentru CPAElites):

Era o problema de la receiver. Chiar nu stiu care ar fi putut fi problema. Eu am 2 televizoare la acelasi receiver si le-am inversat locurile. Acum se vede perfect.