| immaBeast a întrebat:

Salut, am un monitor tub mai vechi, si am probleme cu luminozitatea, Brightness si Constrast sunt date la maxim, 100 %.
Dar tot se vede intunecat, singura optiune este sa-i mai dau luminozitate din setarile grafice.
Bun, fac asta, problema intervine cand vreau sa intru in jocuri ( gta san andreas ), cum intru in joc luminozitatea revine tot asa intunecata si degeaba ii dau din setarile de la placa video, cum intru inapoi in joc revine la normal si se vede groaznic de intunecat in gta sa.
Problema asta o am doar la gta san andreas, in cs 1.6 nu face probleme sau in alte jocuri.
Are cineva vreo solutie cum sa-i reglez luminozitatea sa nu trebuiasca sa o tot modific eu?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai ce sa i faci, este dus tubul, treci la o versiune avansata, adică la un monitor lcd si vezi diferenta, altă viată nu?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Singura solutie este sa iti schimbi monitorul.Deja cele pe tub sunt invechite.Mare lucru nu ii mai poti face daca vrei sa il pastrezi.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Are un defect banal.
Nu se duce tubul asa usor si oricum altele sunt simptomele cand este dus tubul.
Dar trebuie demontat capacul din spate si invartit de un resistor semireglabil in incercarea de a mari tensiunea pe g2.
Sunt tensiuni periculoase si este bine sa o faca cineva calificat.

| alexandrualind a răspuns:

Doar sa iti mai schimbi monitorul mai poti face.

| immaBeast explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri, stiu ca trebuie sa-l schimb, dar nu merita.
Am gasit rezolvarea, acum se vede mult mai bine.