| anonim_4396 a întrebat:

, am vomitat pe laptop in timp ce am baut alcool laughing am sters repede cu stergarul de masa si acum laptopul se porneste dar cand e sa imi scriu parola se apasa tasta 5 si 6 fara sa apas eu, se apasa odata 5 si de 20, 30 de ori 6, ce sa fac? Help me dau funda, nu vreau sa-l duc la service ca daca afla maica-mea ca varsat si apa pe el deja face urat si e probabil sa nu mi-l mai duca, mouse-ul de la laptop nu mergea dar dupa ce am stat putin a mers normal, problema e cu tastele 5 si 6 care se apasa singure, help, ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Da cat alcool ai bagat in tine de ai vomitat? Eww, nasty!
Cheama pe cineva care se pricepe.
Se apasa singure? O fi ceva ''paranormal'' la tine in camera. laughing

| Mayhem666 a răspuns:

Asta e invatare de minte, ca data viitoare sa nu mai bei. laughing
Daca nu vrei sa il duci la service, cheama un prieten care se pricepe, si care te poate ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Face scurt intre doua sau mai multe taste din cauza la ce ai varsat tu acolo.Nu se repara decat daca il duci la service. Tastatura de la laptop este mai complicata si nu stii sa scoti tasta cu tasta ca sa cureti inauntru.

| MarianM009 a răspuns:

Iti zic clar si la subiect. ADIO TASTATURA!

Alta noua! In jur de 120lei una pentru laptop.

Un prieten de-al meu a vomitat bere pe laptop-ul meu si in ciuda eforturilor tastatura nu a mai putut fi recuperata. Aceleasi chestii: taste care nu merg ori daca apasam pe una se apasau mai multe sau random actiuni din partea lor.

DACA te pricepi scoate magistrala din placa de baza si o sa ai o tastatura care nu mai functioneaza dar e doar de "design" acolo. O folosesti pe aia virtuala nu-i bai laughing

| Elena_Oana_2000 a răspuns:

Le scoti, nu stiu.Chiama un amic care se pricepe la asa ceva