| Mario871u a întrebat:

Salut TPU, anul asta mi-am gasit pasiunea in graphic design, logo design( IT). Incep sa ma experimentez cat mai mult. Eu sunt la liceu, profil stiinte sociale. Credeti ca este necesar sa fii la mate info pentru asta? Este necesar sa stii programare in graphic design? La programare nu ma prea pricep

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Designul grafic nu are aproape deloc legatura cu matematica, trebuie doar sa stii, si mai ales sa intelegi tot ce inseamna geometrie.

Insa in general n-o sa ai mai nimic de calculat.
Iar cu programarea nu are nimic in comun.

Ce ar mai trebui sa detii: vedere in spatiu, cunostinte de desen artistic, creativitate, originalitate, capacitatea de a imbogati si imbunatati un design exemplu ce ti se pune in fata, (fara a copia)

PS: in domeniul acesta castigi doar daca esti foarte bun.

4 răspunsuri:
| Andredrei a răspuns:

Programarea nu are legatura cu graphic design. Acolo este special arta si cateva programe care sa te ajuta dar in nici u ncaz nu e nevoie de mate info nu te invata asa ceva acolo

| sierra1 a răspuns:

"pasiunea in graphic design, logo design...este necesar sa fii la mate info pentru asta?"

nu e dar n-ar fi rău dacă te-ai transfera - la facultate dacă vrei, iți trebuie și programare nu numai logo-uri desenate

| Amyah a răspuns:

Vezi mai multe despre asta pe https://adnanamatei.ro

| Jonny4u a răspuns:

Felicitări! Uite aici un site profesional unde poți creea site-uri web, logo-uri și multe alte chestii! https://office.builderall.com/us/franchise/share/2361078/?sd=default_ilm