| Anonim122345 a întrebat:

Ar merge Windows 10 64 Bit fără lag cu următoarea configurație:
Processor Intel Celeron D 3, 20 GHz
4 Gb Ram DDR2 800 MHz
Placa Video Ati Readon HD 5450 512 Mb DDR3 64 Bit
HDD de 500 GB

Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Denis2017 a răspuns:

Iti merge frumos, mie pe p4 si ati radeon hd 4350 si 2 gb ram mergea ff bine.

| xSega a răspuns:

O să meargă ok

| vidiinho a răspuns:

O sa-ti blestemi zilele daca pui windows 10 pe acel pc, din cauza HDD-ului. Windows 10 a fost optimizat foarte mult pentru SSD, pentru ca are multe procese ce trag de el, iar un HDD mecanic de 7200rpm nu va putea tine pasul, sistemul se va misca destul de lent printre taskuri.

Poti in schimb sa pui windows 8.1 cu service pack 1 si classicshell pentru start button, se va misca de o suta de ori mai bine decat 10 pe HDD