| AndreiSaigo a întrebat:

Salut TpU! As dori sa aflu daca acest sistem este bun pentru gaming:
-Procesor Intel Pentium Dual-Core G3460 3.5GHz.
-Memorie HyperX Savage 4GB DDR3 1600MHz CL9.
-Placa video GIGABYTE GeForce GT 730 2GB DDR3 128-bit.
-Placa de baza GIGABYTE GA-H81-D3.
-Hard disk WD Blue 500GB SATA-III 7200 RPM 16MB.
-Sursa Corsair NEW VS Series VS450.

Răspuns Câştigător
| DanutDD a răspuns:

Eu am ceva asemanator, doar la procesor am i3

Si se comporta impecabil pe GTA V

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Mai bine o sursa mai ieftina si o placa video mai buna, ca nu consuma mult sistemul. Si da, merge foarte bine in gta 5, cum zice cineva, dar asta daca dai cam tot la minim cu rez hd si dx11, atunci ai pana la 40+fps. Daca vrei mediu deja e "pe butuci".

| AndreiSaigo explică (pentru sltlp):

Daca pun o placa video Sapphire Radeon R7 240 ar merge GTAV pe Medium?

| sltlp a răspuns (pentru AndreiSaigo):

R7 240 e cam aceeasi branza cu gaat 630. Pune o placa gen gtx 750/750ti daca ciar vrei sa te joci si sa ai 8gb ram, ca pe 4 gb ram gta 5 e pericol.