| Mera_Gabi_1999 a întrebat:

As dori sa imi iau un laptop pentru gaming pana in 2000 lei! Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Eduardxx a răspuns:

Uite http://www.flanco.ro/......gray.html, de asta am si eu si imi merg foarte bine jocurile gen battlefield 3, battlefield 4, fifa 14, gta 4, assasin creed 3, assasin creed 4, este foarte bun la acest pret si mi se pare ca se mai da si un sistem audio cadou
Funda?:D

14 răspunsuri:
| sergiucorneliu2003 a răspuns:

Tias recomanda sa mergi la:Flanco, Altex sau Media Galaxy.Mult noroc cu gasirea laptopului si sper ca ti-am fost de ajutor.

| pbsolver a răspuns:

Nu gasesti la 2000 lei

| Alex_Sitaru_1989 a răspuns:

Gaming si laptop la acest pret nu o sa gasesti, depinde si ce anume intelegi tu prin gaming ca daca ai nevoie ca sa te joci metin 2 sau counter strike atunci ti-ai putea cumpara orice laptop dar altfel as sugera sa iti iei un pc normal la 2200 iti gasesti i5 pe eMAG configurat pentru gaming!

| CristinaMaria1987 a răspuns:

Eu iti recomand acest laptop, este foarte bun pentru jocuri si nu are lag deloc
http://bit.ly/1gfuNUt (link generat de covnersion marketing)

| LoveIsLove4Ever a răspuns:

Cea mib buna solutie ar fi un Toshiba satelite x200

| LoveIsLove4Ever a răspuns (pentru CristinaMaria1987):

Imi pare rau sa iti intrerup visele tale dar laptopul ala e unul FOARTE PROST, 1, 8 GHz CPU, 5200 RPM la HDD. si lista continua, ala e un laptop de office toate ziua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laptop de gaming la banii aia, mai rar. Poate unul care sa faca fata la unele jocuri. Oricum se va incinge ca naiba. Ca idee, uite cat costa un laptop de gaming, pe bune, nu porcariile de plastic din comert despre care-ti vor spune la magazin ca te poti juca pe ele:

http://www.emag.ro/......EDDVDBBBM/

| maxb a răspuns:

Mai mareste bugetul cu 100 RON si ai asta:

http://www.pcgarage.ro/......2gb-linux/

Nu se incinge, e facut din aluminiu, procesor i5 cu frecventa utrbo pana la 3.2 GHz, placa video decenta adica poti rula jocurile la detalii medii fara probleme.

Totusi daca vrei jocuri si doar jocuri fa-ti o configuratie PC cu i3 haswell si GTX 650 sau HD7770 si vreo 8 GB RAM si te-ai scos!

| Mera_Gabi_1999 explică (pentru Eduardxx):

Da! linkul nu merge...mi-a luat ceva timp sa observ greseala cu "," oricum mersi mi-ai fost de folos

| BetiT a răspuns:

Laptop gaming pana in 2000 lei vei gasi greu dar in schimb laptop-uri pana in 2000 lei vei gasi in acest articol in care sunt top cele mai bune laptop-uri la un pret generos.

| looredanaa93 a răspuns:

Vezi Aici http://dshop.cabanova.com/laptopuri-reducere.html
Sunt foarte bune, vei fi multumit

Sper sa iti placa

| Lavinia4you a răspuns:

Buna Mera, in acel buget nu o sa gasesti laptopuri pe care sa rulezi cele mai noi jocuri la detalii maxime dar pentru ca jocuri ca cs go sau gta v poti gasi multe modele, cateva recomandari pentru ce laptop doresti gasesti aici http://www.cumpar.net/gaming/laptop-gaming/

| stanilalex a răspuns:

Ar trebui să te uiti dupa specificatii cum ar fi SSD, procesor minim i5 si placa video GTX. La 2000 lei nu poti sa pui mana pe asa ceva.
Cel mai bine ar fi sa te orientezi inspre un desktop.