| Albert_Hrenciuc_1992 a întrebat:

Astazi stateam pe calculator si dintr-o data totul a inceput sa mearga greu..netu mergea bine, dar jocurile sau alte aplicatii nu. am scanat calculatorul cu antivirus si nu sa gasit nimic. De ce merge greu?

Răspuns Câştigător
| StefanKogut a răspuns:

Banuiesc ca e un Windows. Daca e asa, atunci vezi ca in timp ce tu faci ceva la comp, os-ul se updateaza in background, unele update-uri vor mai multe resurse decat altele si asta iti afecteaza capacitatea generala a compului mai ales daca il folosesti serios, un joc, o applicatie grafica... De asemenea o data pe luna Windowsul primeste Windows Malware Removal, un update ca un antivirus care dupa ce se instaleaza, ruleaza in background pentru a scana fisierele de sistem impotriva semnaturilor din ultima luna. Si asta bineinteles afecteaza felul in care se comporta compul pentru o perioada de timp. Chestia nasoala e ca Windows-ul nu anunta userul ca urmeaza sa ruleze procesul asta. Daca nu ai Windows instalat pe compul tau atunci acest raspuns nu se aplica.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce antivirus ai?

| MunteanuIoan a răspuns:

Pai de cate sute de ore e pornit? happy