| DanielTop123454321 a întrebat:

azi mi-am cumparat o placa cu 4Gb RAM pentru notebook-ul Asus x501a si a fost pusa cu succes, a lucrat 4 ore foarte bine (windows 10) apoi mi-a dat error cu un smilesad care scria ca este o error si se va face restart, restart nu sia mai facut i-am facut eu, apoi notebook-ul nu mai starteaza ecranul negru se aprinde pe o secunda apoi se stinge.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Trebuie sa scoti placuta de rami nou montata, ca sa observi daca laptopul se deschide normal si daca de la ea este problema. Conflictul poate aparea si de la un soft instalat ulterior, care sa genereze erori. Umbla in laptop numai daca te pricepi. Daca nu, apeleaza la persoana care ti-a montat noua piesa.

1 răspuns:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Pai trebuia sa instalezi driveru pentru rami acum ca sa faci refres la toate combinatile