| Dhiav a întrebat:

Cand vreau sa deschid fisiere de tip.exe imi apare eroarea : The application was unable to start correctly (0xc0000005). Click OK to close application.
Cum sa rezolv eroare?
Am Windows 7 64 bit.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Fa ce scrie in videoclipul acesta: https://www.youtube.com/watch?v=Rz2Ody1IyXo#t=112.154044
Clic dreapta pe executabil-properties- shorcut- si la "target" scrii in continuare cu spatiu --no-sandbox
Apoi "apply" si ok. Daca la chrome merge, atunci de ce nu ar merge si la alte aplicatii?
O alta metoda ar fi sa faci o defragmentare.

5 răspunsuri:
| Dhiav explică:

Am incercat sa dezinstalez update-uri si tot asa apare.

| Dhiav explică (pentru anonimg):

Si cum sa da defragmentare?

| anonimg a răspuns (pentru Dhiav):

Defragmentare pentru windows7.
Apesi butonul Windows de la tastatura(este butonul "start") si scrii acolo "deframgent" si iti va apare Disk Defragmenter". Dai clic pe el si se dechide o fereastra. Selectezi (:C) si apoi apesi defragment disk.
In cateva secunde va incepe operatiunea de defragmentare a hdd-ului. Este bine ca in timpul acesta sa nu folosesti calculatorul.
http://descopera.info/blog/ce-este-defragmentarea-chiar-am-nevoie-de-ea/

| anonimg a răspuns:

Multumesc pentru fundawinking
Si nu iti programa calculatorul ca sa se defragmenteze el singur. Este de ajuns 4 sau 5 defragmentari pe an.

| Dhiav explică (pentru anonimg):

Ms