| donird233 a întrebat:

Caut de foarte mult timp un volan pentru jocuri de tip Driving ca Euro Truck simulator 2 sau City car driving. Am cautat peste tot un volan de buget pana in 500 de lei dar toate se rotesc la 180°, 90 pe ambele parti. Va fog sa imi spuneti un volan bun pentru aceste tipuri de jocuri, de buget pana in 500 lei (Thrustmaster, Logitech s-au scumpit, deci nu pot sa le cumpar) Dau fundă, multumesc!

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Singura varianta sa gasesti un volan bun e sa cauti la SH.
Pana in 400-450 ron ar trebui sa gasesti
Logitech Driving Force GT
care e exact ceea ce trebuie, dar nu are H shifter.
Sau cu putin noroc, gasesti Logitech G25 pe la 700ron, daca astepti si mai strangi.

(personal nu am volan, dar am manevrat deseori un Logitech G27, pe care il are fratele meu).
Celelalte firme, chiar daca au mai multe rotatii, sunt facute FOARTE prost, se defecteaza repede, sau experienta de condus e (foarte) departe de realitate.

| donird233 explică (pentru NLS):

Salut! Un sfat foarte bun! Multumesc foarte mult, insa din pacate nu se mai fabrica un driving force GT, sunt sigur, deoarece am cautat si nu am gasit nicaieri