| Zdog a întrebat:

ce laptop imi recomandati?
Buget 2000 lei

Răspuns Câştigător
| Superior a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/......ux-silver/ se prezinta ca un i3 din familia Skylake suficient pentru multimedia de genul browsing si Youtube, avand o rezolutie FullHD ce va oferi o calitate superba in timpul vizionarii filmelor/videoclipurilor. Placa video GT 940MX va fi suficienta cu siguranta pentru a rula LOL, chiar si CSGO poate. Nu te astepta sa duca jocurile noi precum Overwatch, GTA V, ma rog vor fi si exceptii dar va trebui sa duci setarile in low / 720p pentru a atinge macar 40fps. (ex Outlast 2 il duce pe low in 30fps). Deoarece procesorul este din seria U, va avea un consum redus de energie, care va creste semnificativ autonomia bateriei.Din pacate, in 2000 de lei cand vorbim de laptopuri nu poti scoate ceva foarte performant, chiar daca iti va indeplini cerintele, oamenii tind sa-si schimbe nevoile de-a lungul timpului. Mai tarziu vei vrea sa joci un GTA, sau sa te apuci de un Youtube si nu vei putea. Deci iti recomand sa mai adaugi 2-3 milioane si sa vizitezi piata second hand. Incearca sa-l cumperi pe asta : https://www.olx.ro/......99iw1.html pentru 300 de lei in plus ai asa :
i7 4720HQ care in comparatie cu i3 6006U este cu 64% mai puternic, insa in unele domenii il bate cu 113%.
4GB vs 12GB RAM (tragi si tu concluzia).
Si GTX 950M care este de 2x mai puternic decat 940MX.
Pe deasupra 950M poate rula o parte din noile jocuri aparute, inclusiv GTA V pe medium in 60fps. Alegerea ta.

5 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

La ce il vei folosi? Gaming, Multimedia, Office?

| bianca10mai a răspuns:

Eu iti recomand Lenovo pentru ca tine bateria mult, se conecteaza usor la internet...

| Zdog explică (pentru Superior):

In general multimedia dar din cand in cand si pentru gaming (jocuri care nu au cine stie ce cerinte LOL, DOTA )

| Zdog explică (pentru bianca10mai):

Laptopurile de la Lenovo mi se par prea prost finisate si butucanoase ( parerea mea).Eu caut ceva care sa aiba si un design placut
https://www.emag.ro/......D1H667BBM/ Ce parere ai de asta?

| Noone09 a răspuns (pentru Zdog):

Pe asta ai putea sa joci si gta 5 pe cerinte low spre medii ii foarte ok mia imi plac laptopurile de la Asus pentru ca arata foarte bine ca aspect iar
Performantele sunt bune au un raport pret calitate bun