| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre un pc cu Intel Core i3 2120 3. 30GHz, GTX 960 Asus 2GB, GDDR5, 8GB RAM 1333MHz, hard-disk 500GB HDD. Ar merge bine Fallout 4, GTA V, Far Cry 4, Assassin's Creed Syndicate cu graficile la maxim?

4 răspunsuri:
| DdDdH a răspuns:

Nu sunt sigur ca ar merge la maxim, insa iti vor merge, daca poti fa un upgrade la procesor, incearca pe game debate si vezi. Bafta!

| Jipa95 a răspuns:

Are procesorul destul de vechi, care nu face fata ultimelor aparitii in materie de gaming. Presupun ca sistemul este la mana a 2-a, caci nu se mai comercializeaza sisteme cu asemenea procesor.
Indicat ar fi sa te uiti dupa un sistem cu procesor mai ok, care poate face fata ultimelelor aparitii in materie de gaming inca 2-3 ani de acum in colo, gen cu amd fx 6300 sau de la Intel, i3 4170 sau i5 4460.

| andreispeed250 a răspuns:

Este un pc bun desi este un mic bottleneck intre procesor si placa video.Iti vor merge toate jocurile in medium-high.

| premiumself a răspuns (pentru Jipa95):

Nu este la mana a 2-a, este pc-ul meu si o sa-i cumpar aceste componente gtx 960 si 8gb ram, de aceea intrebam daca o sa mearga mai bine. Acum detin GTX 650 2gb GDDR5 Gigabyte si 4gb Ram. Dar totusi imi vor merge jocurile fara lag, nu?