| Queensisjdne a întrebat:

Ce sa aleg dintre un iphone 7 32gb si un laptop ASUS X550VX-XX015D
cu Intel core i5-6300hq 3.2ghz 4gb ram si placa video gtx 950m 2gb.Precizez ca laptopul nu este neaparat deoarece fratele meu are un pc de gaming si as vrea si eu un laptop nu pc.Laptopul las lua pentru yt jocuri si filme si navigare pe net si iphonul pentru ios camera, performanta.Deocamdata am un Samsung galaxi j5 2015 si este cam slabut pentru ce vreau eu.

9 răspunsuri:
| ardei795 a răspuns:

Laptop-ul, zic eu. Poti face mult mai multe si un iphone 7 nu prea e nici pentru jocuri, nici pentru filme. Are un ecran mic. Un laptop e si mai durabil si are mai multe functii, mai ales cu acele componente.

| Queensisjdne explică (pentru ardei795):

Asa am vrut sa aleg si eu prima oara dar iphonul are o camera foarte buna si arata wow si-o luat colegul meu de banca si mi la dar sa-l butonez putin si vreau sa imi cumpar si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand să iei laptop-ul, are mai multe funcții ca Iphone-ul!

| Mimo2 a răspuns:

Laptopul

| RAY a răspuns:

Laptop,nu vad sensul unui iphone 7, ce faci cu el faci deja cu Samsung

| Queensisjdne explică (pentru RAY):

Daca il iau il cumpsr datorita sistemului.Am mai avut un iphone 6 dar mi so stricat si mi-am luat un Samsung galaxi j5.

| RAY a răspuns (pentru Queensisjdne):

Nu uita de 8gb ram si un ssd, cred ca am instalat windows pe un Asus de ala

| Queensisjdne explică (pentru RAY):

Este modelul ASUS A550VX-XX286D daca te intereseazahappy

| RAY a răspuns (pentru Queensisjdne):

Cred ca l-am facut