| Dragos2001 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un laptop de pe eMAG, dar am o mica mare :)) problema: nu pot sa ma decid intre doua laptop-uri:
1. Asus: http://m.emag.ro/......D8RLV3BBM/
2. Lenovo: http://m.emag.ro/......D7RBH2BBM/
Voi pe care mi-l recomandati?
Imi place sa ma joc lol si cs go, daca ajuta.
Dau funda :*

10 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Cumpara-ti ASUS. Bafta.

| RAY a răspuns:

Eu am cumparat acel Asus ieri

i-am bagat gta4 se inclazeste rapid a urcat la 50 de grade in nici 10 minute dar apoi s-a racit rapid la 40 de grade, cu upgradul de ssd e scump ca trebuie deschis complet deci e cam scump, nu stiu ce sa spun sa vad gta5 cum va merge, la instalat am avut probleme nu a vrut de pe csm deloc doar prin uefi, windows 10 si consuma mult deci e de bagat banii in el destui banii, dar fata de Lenovo e mult mai bun ca asta are cpu pentru gaming iar ala e pentru office evita cpu U, bateria ma tine 2 ore si jumatate in consum gen TPU si muzica, bine el nu e pentru office e facut sa fie pentru gaming nu pentru portabilitate, l-am testat cu un program si imi datea rezultate bune, din pacate e glare si se reflecteaza totul in el, daca il vezi din alte ungiuri se vede doar negru atat dar are culori bune

| RAY a răspuns:

In concluzie hardul trebuie inlocuit cu un ssd si adaugat inca 4gb ram, faza e ca la banii aia mai ieftin nu ai ce gasi, pentru cs go si lol recomand Asus dar trebuie mai trebuie upgradat

| GdX a răspuns (pentru RAY):

Sa nu te puna careva sa schimbi HDD-ul cu SSD atata timp cat te joci. Nu merita sa dai banii. Mai bine iti luai laptop cu doua porturi pentru hard. Scoti un hdd 1t sa pui un ssd 256? Nu merita.

| RAY a răspuns (pentru GdX):

Pai as putea face astfel imi cumpar un ssd si hardul asta de 7200 de rpm il pun pe un rack extern si gata dar nu cred ca mai fac asta ca a costat destul, ma uimit ca redea 4k fara sacadare dar ecranul e hd deci eu ce vad pana la urma?

| GdX a răspuns (pentru RAY):

4k zici. Daca nu iti duce placa video degeaba. Oricum FHD vezi mai mult decat bine. S-ar putea sa poti si 4k. Incearca.

| RAY a răspuns (pentru GdX):

Da merge 4k pe Youtube, cu instalarea ma cam enervat nu vrea de pe usb deloc nici prin cms doar prin uefi windows original cu cd desigur

| GdX a răspuns (pentru RAY):

Da normal. Asa sunt astea noi sau cel putin pe care am pus eu mana.

| RAY a răspuns (pentru GdX):

Tu cum ai setat la intensitatea lumini?

| raicard a răspuns:

Asus