| Neju a întrebat:

Ce se poate întâmpla dacă fac update de la windows 7 la 10? Și care e mai bun?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Daca se face upgrade la 10, se castiga o licenta de windows 10.

Imi place mai mult w7, dar in cele din urma w10 va ramane, iar w7 va fi din ce in ce mai putin folosit, mai ales dupa ce vor aparea noi modele de calculatoare.

Dupa upgrade, se poate instala din nou w10 curat, de pe stick, dvd sau hard disk, licenta se pastreaza si merge mai bine decat dupa upgrade (la upgrade mai apar erori).

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu va functiona prea bine daca faci upgrade la w10.Multi se vaita ca nu le functioneaza corespunzator.Ramai la w7.

| Otto2014 a răspuns:

Windows10 e mai bine optimizat ca 7, eu il folosesc pe 10 de 2 luni, si-mi place.E bun si pentru pc prostute