| RecKinul a întrebat:

Ce tip de memorie RAM foloseşte un laptop i3 Dell Inspiron?

3 răspunsuri:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

I3 (depizand de model ) poate sa foloseasca atat DDR3 cat si DDR4. Poti sa imi specifici exact ce model de I3 ai? (ex i3-7100,i3-6100,i3-4150,etc)

| Evolution a răspuns:

Este ca si cum ai intreba ce mananca un copil la 5 ani...
Poti sa dai si tu un model de laptop, ca sa aflii ce tip de memorie RAM foloseste, trebuie sa cauti modelul laptopului pe internet sau placa de baza si o sa ai acolo toate specificatiile cu tipul de memorie ram si frecventa suportata.
Poate sa fie orice DDR, depinde cat de vechi sau cat de nou este.
Sunt laptopuri cu Dell inspiron i3 care au atat memorie ram ddr3, cat si ddr4 sau chiar si cele mai vechi au si ddr2.
Nu ghicim in stele, modelul il gasesti pe spatele laptopului sau in bios.
Succes!

| RecKinul explică (pentru Evolution):

Este ddr3