| Gameru a întrebat:

Ce ziceti mi-ar merge placa asta video http://www.emag.ro/......EDVBKBBBM/ la 2 gb rami procesor Intel pentium dual core e2160 1.8 ghz la care i fac overclock sursa de 450W placa de baza Asus p5kpl am epu si slot pci-2 1.0 x16 va rog

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Alta data lasa un spatiu sau sa faci linkul mai mic, ca sa inteleaga cineva (fara suparare).

Da iti va merge fara probleme, ca placa video are incorporat si un sistem de racire foarte bun.

4 răspunsuri:
| Gameru explică (pentru Mihail2020):

La jocuri e buna?

| Mihail2020 a răspuns:

Pai la Tehnologi a aratat:
Tehnologii:nVIDIA PureVideo HD
nVIDIA PhysX
nVIDIA 3D Vision

Poate sa vada in HD, si merge si jocuri 3D.
Ruleaza suficient de bine (cand vei primi placa video si o bagi in calculator sa instalezi si driverul ori iti da un CD/DVD ori instalezi de pe internet.
Daca nu instalezi Driverul sau merge normal calculatorul daca il instalezi viteza lui creste cu 446% la maxim ruleaza.
Multumesc pentru Funda.

| Gameru explică (pentru Mihail2020):

Ms muult omule

| Mihail2020 a răspuns (pentru Gameru):

N-ai pentru ce.