| Curiosulnr1 a întrebat:

cum pot să înregistrez sunetele audio din windows? Nu din exteriorul computerului

3 răspunsuri:
| Emanuel_Emanuel_1998 a răspuns:

Exista tot felul de aplicatii, iti sugerez sa cauti pe Youtube si gasesti tutoriale

Bula
| Bula a răspuns:

Sunetele din calculator sunt destul de greu de inregistrat, fiindca sunt mai multe cai de transitere (DirectX, intrari, iesiri, sintetizare sunete), fiecare program folosind una sau mai multe din ele.
Pentru a putea inregistra una saumai multe din ele este indicat sa folosesti o placa de sunet dedicat doar acestor inregistrari si un program de captare /editare cu care sa poti accesa fiecare cale de transmitere (de exemplu Sound Forge).