| anonim_4396 a întrebat:

daca instalez windows 10 pot sa rulez toate jocurile si ce sa cumpar ca sa rulez toate jocurile placa de baza,memori ram,hard disk,procesor, Funda

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Da, pe win 10 vei putea juca toate jocurile! Iar ca sa-ti mearga si cele noi ai nevoie ca pc-ul sa aiba :
- procesor i5 sau i7 de minim 3, 4 Ghz daca e unitate pc, daca e laptop 2, 5 Ghz
- rami DDR3 sau DDR4 de minim 4Gb
-Placa video minim GTX660 cu memorie de minim 3gb
Ti-as mai recomanda un SSD dar asta numai daca ai bani daca nu merge si un HDD de care vrei...
Restul le alegi tu cum vrei ca nu prea conteaza... Bafta!

1 răspuns:
| GrigoreVarlam a răspuns:

Nu tine de windows 10 asta, daca ai un PC performat poti sa rulezi orice joc pe win 10.