| GimY99 a întrebat:

De ce imi merge greu pc-ul? Adica imi mergea bine un timp si intr-o zi cand l-am aprins mergea greu rau, de ce? Am placa video de 512 Nvidia GeForce 8400, procesorul de 2.2 AMD si 2 GB RAM...si cu toate aceste nu-mi merge Counter Strike 1.6 bine. Sa fie de la internet? Si nici pes 2012 nu-mi merge bine, inainte imi mergea parfum. Vreau sa rezolv aceasta situatie, trebuie sa reinstalez windowsul?

11 răspunsuri:
| ISOtech a răspuns:

Pai cam da, ar trebui sa iti reinstalezi windowsul ca cel mai probabil ai luat un virus cam urat.In mod normal un pc se reformateaza cam odata la 3 luni(pentru siguranta acestuia). Data viitoare numai baga tot felul de prostii in el si nu mai naviga pe nu stiu ce pagini web ca e de rau.Invata sa umbli cu antivirusul!

| BLKZ a răspuns:

Ori s-ar putea sa ai un virus ce incarca nucleul/nucleele procesorului ori temperatura procesorului/placii video este prea mare. Ca sa rezolvi problema cu praful, iei o pensula de preferat si cureti unitatea iar legat de virusi, o formatare sau reinstalare/antivirus.

| cristianela a răspuns:

Vezi aici 3 programe care sa te ajute sa rezolvi problema fara sa fii nevoit sa iti pui windowsul http://www.tocilarii.ro/......mai-rapid/

| lucy90 a răspuns:

Nu chiar reinstalare, sunt mai multe optiuni o optimizare, defragmentare-curatare disk, devirusare si etc.

| GimY99 explică:

Eu tot cred ca este de la windows. Am bagat de ceva timp in urma windows vista mi-a mers bine 2 zile, dupa aceea foarte greu mergea.

| ReLaXx2NoStReS a răspuns:

Deci in primul rand poate fi un cs care sa nu accepte ce ai tu sau pur si simplu ai luat destroy pe vreun serverhee hee Incearca sa-l dezinstalezi/stergi si dupa baga altul, s-ar putea sa mearga. Daca nu merge este virusat pc-ul si trebuie sa schimbi windows (daca n-ai antivirus).

| Alynutzzu780 a răspuns:

Ai luat virusi de pe net.

Alte răspunsuri
| Danişor a răspuns:

Salut! Pai probrabil iti merge greu din cauza ori ai luat un virus de pe net sau l-ai luat dintr-un joc descarcat. Cel mai bine ar fi sa reinstalezi windowsul.Bafta!

| Boss_Nikushor_1997 a răspuns:

Schimba windowsul happy