| Cosminato a întrebat:

Salut tpu.De curând am cumpărat un adaptor hdmi-vga de la myria.
Pentru a ma juca pe ps cu ieșire hdmi pe monitor vga. Vreau sa menționez ca monitorul are vreo 4-5 ani vechime.De fiecare data când pornesc ps-ul îmi arată pe monitor,, D-sub power saving mode".
Îmi poate spune cineva de ce nu merge?

1 răspuns:
| iwefgOficiall a răspuns:

Nu o sa-ti mearga niciodata fiindca hdmiul este format digital si vgaul este analog din cauza asta mai toti dintre noi se feresc sa schimbe placa video sau monitorul. Daca vrei sa te joci ia o plasma care are mufa hdmi si foloseste direct cablul fara adaptorul acela!