| MirceaRadu21 a întrebat:

De curand mi-am facut un site care se numeste www.d-news.ro.Intrebarea mea este cum fac sa ma indexeze google in totalitate.ca nu prea ma gasesc pe google cand imi caut site-ul sau cuvinte cheie.Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat dai search la numele domeniului complet
d-news.ro si il gasesti in cautari inseamna ca site ul este indexat. ca sa ajungi sus in cautari ai mult tare de tot de munca mai ales pe nisa asta (news). Cauta informatii despre SEO, vezi ce inseamna si cu ce se mananca si ai sa intelegi mai bine. E o nisa foarte competitiva si de aia nu il gasesti nici macar in primele 100 de cautari

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Site ul este indexat, depinde acum doar de tine cat de bine te pricepi la seo pentru a ajunge cat mai sus in cautiri. SEO e o adevarat stiinta, mai ales in ultimii ani cand google a impus niste reguli foarte stricte

| albul96 a răspuns:

Nu are importanta ce faci tu prin al ''face mai vizibil''; este nevoie ca sa-ti faci un cont google si sa dai voie ca sa puna reclama la tine pe site;
Cred ca ai observat ca toate site-urile din google au promo genul 'ads by google'

| MirceaRadu21 explică (pentru suntserios):

Eu am cautat cuvintele cheie din site ul meu si pe el simplu d-news si am luat toate paginile la rand si nu l am gasit in google.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru albul96):

Nu te baga, si nu da sfaturi daca nu stii despre ce vorbesti.
rezultatele platite sunt foarte bine delimitate de cele organice. rezultatele organice sunt cele care conteaza si ele sunt rodul a ceea ce inseaman SEO.

Plus acele rezultate pe care le vezi tu si au promo ul ads by google nu au nicio legatura cu reclamele de pe site ul tau, e doar publicitate cumparata pe cuvinte cheie.