| HeeVTM a întrebat:

De curand mi am luat o placa video Gigabyte AORUS GeForce RTX 2080 Ti XTREME WATERFORCE WB, 11GB, 352-bit, Mi am luat o ca sa poata sa sustina 3 monitoare 4k, Totu bine si frumos, o asamblez si dau drumu la pc (decat cu un singur monitor aprins) vad ca este ok nimic ciudat, le aprind pe celelalte 2 si dupa ce s-au aprins s-au limitat la 30fps 4k si placa a sarit la 50 57° grade, placa
sta aproape in full load, ce sa fac? Toate coolerele merg, nu stiu de la ce este, daca deschid toate cele 3 monitoare mai intru si pe red dead redemption 2 cred ca ia foc rolling on the floorUn raspuns care sa ma faca sa inteleg v a primii funda happy

1 răspuns:
| sayWhaaat a răspuns:

Un SINGUR 2080TI la 3 monitoare 4k? Evident ca vei avea o mizerie de FPS. Daca joci red dead redemption pe un singur monitor 4k, vei avea 30 fps pe ultra. Pentru gaming 4k ultra settings ai nevoie de 2 x 2080ti pe un singur monitor