| PaulStefan74 a întrebat:

De ieri când bag calculatorul in priza se pornește singur si se încărca pana când ii ecranul negru si un semn de la winodws sus si sub îmi arata ca se încarcă dar nu se termina si nu se mai aprinde. Ce as putea face?

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Calculatorul porneste singur: exista o setare de BIOS/UEFI care dicteaza ce se intampla cand intra curent pe placa de baza: sta inchisa, porneste sau ultima stare (daca era inchisa cand s-a luat curentul, ramane inchisa cand revine curentul. daca era pornita cand s-a luat curentul, porneste cand revine curentul)

Nu se incarca Windows (nu se termina si nu se mai aprinde): trebuie depanare software/hardware. Poate fi corupt continutul discului, poate fi defect discul si multe altele.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa instalezi windows-ul din nou sau verifica placa video daca este bine conectata.