| anonim_4396 a întrebat:

de unde pot dascarca DRIVER PT PLACA DE SUNET yamaha ds xg driver windows 7 FUNDA

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra aici:
http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi driverele pentru tot ce ai in computer. Care-s cu galben nu le ai instalate. Care-s cu verde ale tale sunt vechi si le poti instala pe cele noi care se afla acolo.
Daca nu apar inseamna ca sunt instalate bine.

| RB26DETT a răspuns:

Http://www.realtek.com/......sView.aspx cauta si descarca ce ai nevoie;) ai in tabel si la rubrica download selectezi ceva de acolo, nu cred ca iti trebuie un driver special pentru placa, eu am folosit intotdeauna driverele de la realtek pe toate pc-urile mele;)

| K0sti a răspuns (pentru RB26DETT):

Ca asa s-a nimerit! De cand e Realtek driver universal? Dacai ai Soundmax, crezi ca merge? Sau Via Vinyl? Doar 2 exemple! Sau vorbim ca sa nu adormim!

| K0sti a răspuns:

Nu exista drivere de win 7 pentru placa ta! Decat pentru XP si mai jos de XP!

| RB26DETT a răspuns (pentru K0sti):

Daca cel ce a proiectat placa de sunet scoate drierele pe net inseamna ca pe alea trebuie sa le iei, daca omul nu gaseste driverele necesare inseamna ca ar trebui sa incerce cu altele, incercarea de a instala un alt driver nu a ucis pe nimeni niciodata!winking de la realtek am instalat drivere pe 6 pc-uri cu placi audio integrate sau nu...

| K0sti a răspuns (pentru RB26DETT):

Daca tu crezi ca merge driver de Realtek pe Yamaha...nu am ce sa mai discut! Ca sa nu-ti mai spun ca si Realtek are nu stiu cate drivere! Ca de exemplu: ALC887, ALC892, ALC662 si exemplele pot continua! ALC887 nu va merge niciodata pe ALC662 pentru ca sunt cipuri diferite, da va las sa aberati in continuare!

| RB26DETT a răspuns (pentru K0sti):

Bine domnu K0sti, da-i baiatului un driver de sunet, raspunde-i la intrebare daca esti inteligent, raspunde-i mai bine decat mine! poti? ai cu ce? macar eu i-am dat un site de pe care sa-si ia un driver, tu numai ai bagat-o direct, nu este driver pentru placa ta compatibil cu win 7, macar da-i alternative! incercarea moarte n-are si nu cred ca se va strica acel pc daca instaleaza un driver de la realtek, sa fim seriosi acum, am instalat o data pe un laptop un driver de la srs audio labs si mergea perfect, alta data cand i-am refacut windows-ul i-am instalat de la realtek si mergea perfect din nou, daca mi mi-a mers pe 6 pc-uri cu realtek-ul, crezi ca va strica macar sa incerce? am instalat de la realtek pe pc-uri vechi dar si pe pc-uri noi cu performante foarte bune, de exemplu pe un Acer aspire, un Asus etc... de ce sa nu incerce? nu cred ca va muri,
referitor la intrebare creaza un restore point in cazul in care nu iti merge driver-ul sa dai restore la pc sa ti se dezinstaleze, calea cea mai usoarawinking

| K0sti a răspuns (pentru RB26DETT):

Ii dai alternative cand exista, cand nu exista ce sa-i dai? Sa pui omu sa alerge dupa cai verzi pe pereti?