| BadBoy1998 a întrebat:

Detin un Volan PC Logitech Driving Force GT si mi s-au stricat pedalele ( ma jucam linistit si dintr-o data s-au oprit si n-au mai mers, nici cu reinstalarea softului ). Si m-ar interesa daca as putea sa le repar cumva sau undeva SAU daca ar fi alte pedale compatibile cu acest volan ( pana in 300 lei ).

3 răspunsuri:
| Dima_Alin_1998 a răspuns:

Daca inca sunt in perioada de gratie poti sa repari pedalele, depinde de problema pe care o au.

| NLS a răspuns:

Când l ai cumpărat și de unde?

Volanul ala nu se mai produce de prin 2012, si garanția a fost de maxim 2 ani.
In unele magazine îl puteai găsi pana prin 2016, căci a fost foarte popular și au avut stocuri generoase.
La produsele Logitech, garanția era asigurata de producător astfel: se defectează ceva în perioada garanției, îl trimiți/duci la magazinul de unde l ai cumpărat si ei (firma producatoare- Logitech îți trimit alt produs).
Daca e ieșit din garanție, tot cu magazinul de unde l ai achiziționat trebuie sa vorbești, sau cu ei:*

https://www.restart.ro/service/logitech.html

Din câte știu, se ocupa doar de garanții, dar poți încerca.

Alte pedale se potrivesc, dar cauta în ograda Logitech, la modelele mai noi: g25, g27...

La G27 e o mufa proprietara Logitech, ce seamănă mult cu mufa VGA.
Daca și la al tău e tipul asta, ai șanse sa găsești, dar nu prea multe, deoarece g25 și g27 au fost mult mai scumpe.

| BadBoy1998 explică (pentru NLS):

Pedale de G27 sau G25 daca as gasi separat ar fi perfect, Si da mufa seamana mult cu aia de VGA.