| anonim_4396 a întrebat:

este ceva ciudat : http://www.gsmarena.com/samsung_i5500b-3371.php am cumparat unul in decembrie si am vrut sa ii fac upgrade la software din 2.1 la 2.2 dar cand m-am uitat in setari sa vad ce versiune android are am vazut ca are 2.2 este posibil ca unele telefoane sa iasa pe piata cu cel mai bun sistem de operare disponibil pentru acel telefon?

1 răspuns:
| mihaigrecu345 a răspuns:

Sau este posibil ca cineva de la service sa ii fi facut un upgrade, daca te uiti bine raspunsul il poti gasi chiar pe gsmarena, upgradable to 2.2. Depinde de unde l-ai luat, multi de la "magazine de ocazie" adica sucursale mai mici de Vodafone, Cosmote, Orange nu se prea pricep. Poti sa optezi cand iti iei untelefon sa ti-l desigileze in fata, iar daca asta s-a intamplat inseamna ca, logic, telefonul ui i s-a facut upgrade direct din fabrica, daca nu, i l-au facut cei de unde l-ai cumparat, pe riscul lor. Androidul poate avea eroori in timpul resoftari sauin timpul upgrade-ului, dar se rezolva repede.