| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa imi descarc biblia pe acest smartphone? http://www.gsmarena.com/samsung_i5500b-3371.php va rog mult si spuneti-mi ce programe trebuie sa am pe tel ...va rog mult va dau funda promit!

8 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Parcă îmi și imaginez pe cineva începând a citi biblia pe-un Iphone sau altceva. Zâmbesc când mă gândesc unde am ajuns în ultimii ani privind tehnologia. Eeh, chiar biblia ți-ai găsit s-o citești? Găsește ceva mai interesant și tu...

| natural a răspuns (pentru aliceinchains):

Degeaba stii sa citesti daca nu ai citit niciodata biblia!

| aliceinchains a răspuns (pentru natural):

De ce? Sunt o groaza de carti care merita intr-adevar citite. De ce biblia ti se pare cea mai importanta?

| natural a răspuns (pentru aliceinchains):

Fiindca biblia a fost scrisa de creatorul nostru(Dumnezeu). acolo scrie de ce Dumnezeu te-a creat si ce trebuie sa faci in viata aceasta ca sa poti fi mantuita.eu te-as sfatui sa o citesti deoarece e cea mai importanta dintre toate cartile.lasa povestile si roamanele ca nu alea te conduc catre cer. sper sa fii inteles daca nu poti sa ma intrebi orice nelamurire...succes!

| aliceinchains a răspuns (pentru natural):

Am citit-o partial, nu pe toata.
Si sunt atee.

| natural a răspuns (pentru aliceinchains):

Pai de ce ai ales tu sa fii atee? daca nu te deranjeaza...

| aliceinchains a răspuns (pentru natural):

Nu mă deranjează, nu are de ce. Primul lucru e lipsa dovezilor, numai cartea aia spune despre existența lui și aceea ambiguă. Dacă citești numai câteva pasaje, mai nimic de acolo nu-ți pare adevărat. Încearcă s-o iei logic și vezi unde ajungi. Baftă!