| TrollKing1 a întrebat:

Eu am o memorie RAM de 8GB DDR3 1333 MHz Zeppelin un singur modul de memorie, dar as dori sa stiu cu exactitate daca as mai putea adauga aceasta memorie RAM :https://altex.ro/......00mhz-cl10
Aceasta memorie RAM de la HyperX merge cu Memoria mea actuala Zeppelin? Merge in combinatie cu 1333MHz, chiar daca HyperX are 1600MHz?
Se potrivesc amandoua pe placa de baza ASRock H81M-vg4 r3.0 cu un procesor i3 4170?
Trebuie facute setari din BIOS?
Sunt compatibile amandoua intr-un PC?
Multumesc! Dau funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| BIoody a răspuns:

Da merge. Si eu am 1333 cu 1600 exact ca tine, nu e nici o problema.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Biosul va duce mem ram frecventa 1333 mhz, eu am pus si a fost ok

| TrollKing1 explică:

Mai astept raspunsuri si declar castigatorul! Multumesc pentru raspunsuri! happy