| skyfyz a întrebat:

Exista un program, un site (absolut orice) prin care pot face algoritmi? (pseudocod)

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Da, se numeste LibreOffice Draw (gratuit in pachetul LibreOffice)

sau, alternativ - Visio, din pachetul Microsoft Office care e contra cost (Visio se vinde si separat, in afara pachetului Office, dar si asa, costa circa 300 euro).

| NLS a răspuns (pentru NLS):

Sau daca vrei sa fii putin mai exotic si mai altfel decat turma, instaleaza DraftSight, un software puternic (are si versiune gratuita) pentru desen tehnic si nu numai, cu care poti face orice in materie de schite, scheme (doar ca va fi nevoie de mai mult timp decat daca le-ai face direct in Visio sau LibreOffice Draw)

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da.
Se numeste creion si hartie. happy

| Pop_Emilia_1980 a răspuns:

Cea mai utilizată aplicație pentru algoritmi este Scratch 2.0, și îl poți descărca gratuit, daca intri pe site-ul lor, pur și simplu tastezi,, Scratch 2.0 free,, și o să îți apară pașii pe care sa îi urmezi, sau dacă nu vrei sa o descarci, poți face algoritmi și pe Scratch 2.0 ONLINE.