| anonim_4396 a întrebat:

Fratele meu are un i7 6850K si vrea sa-si ia un Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC WINDFORCE (Link : https://m.emag.ro/......DD0F52BBM/ ). E ok sau e bottleneck? Funda!

3 răspunsuri:
| StefanAdrian911 a răspuns:

E super, crede-ma laughing Combinatia asta, este perfecta.

| GoodLuck15 a răspuns:

E ca si cum i-ai pune unui Audi motor de dacie.
Glumesc, dar totusi, de ce nu isi mai strange bani si ia un 1060 sau de ce nu 1070?
Pai ia exemplu meu, daca eu pe un Pentium frate ai auzit bine, Pentium G4560 3.5ghz Kaby Lake, am in combinatir cu el un GTX 1060 3gb pai daca as avea i7 as avea 1080 cu siguranta(daca mi-am permis i7 imi permit si o placa buna, cel putin asa e parerea mea).

| JackTD a răspuns:

Combinatia aceasta este superba, nu toti au asa procesor + asa placa video...
Gigabyte e super, eu am notebook de la gigabyte: gigabyte sabre 15))