| MarioStrepede125 a întrebat:

guys nu stiu ce este dar fix astazi a inceput treaba cu calculatorul:
Stateam pe el si am vrut sa il pun pe modul sleep, fain frumos si dupa 2, 3 minute se aprinde singur, ma speriasem, dupa aceea l-am dat din nou pe modul sleep ca am zis ba poate nu am apasat eu bine si oi fi dat pe restart si dupa tot asa 2 sau 3 minute se aprinde, ce se intampla, ma cam sperie si nu pot sa il mai las pe sleep, nu vrea sa doarma al dracu laughing)
Dau funda celui care ma ajuta cu problema.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Dezactivează din BIOS opțiunea de „wake on LAN".

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Poate fi și de la unele servicii / task-uri programate să trezească PC-ul sau wake timers, nu doar de la wake on lan.

| danbnz a răspuns:

Una dintre cauze poate fi ca misti mouse-ul cand pc-ul e in sleep.
Dezactiveaza optiunea "allow this device to wake up computer" a mouse-ului.
Control panel > mouse > hardware > power management.

| Ineys a răspuns:

E posedat.