| Purandel a întrebat:

Imi puteti da link de la un un sistem eolian de 2kw/h sa contina turbina/baterii/(kit complet)?
Sa nu fie kit hibrid eoliana + solare

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este mai indicat sa ai kit hibrid, sa functioneze alternativ sau chiar impreuna.
Daca te bazezi doar pe vant, risti sa nu se incarce bateriile (cand nu este vant), iar tu sa ramai fara curent.

| Purandel explică (pentru Bula):

Pai eu vreau sa pun eoliana si sa suplimentez consumul cu cel din reteaua enel

Bula
| Bula a răspuns (pentru Purandel):

E foarte costisitor.
Ai calculat in cat timp ti se ramburseaza banii investiti din energia produsa?