| BlackRipper a întrebat:

imi puteti recomanda un PC build care sa coste in jur de vreo 2 mii de euro? Il vreau pentru gaming si vreau sa fie puternic, sa ma tina cativa ani buni de banii aia. Vreau sa va anunt dinainte ca nu ma prea pricep la calculatoare, nu stiu care sunt firmele mai bune, deci lasati-mi recomandarile voastre. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Alienware area x51
il gasesti in pagina fabricantului, Dell, si nu ajunge la 2000 euro

| frunzarescu a răspuns:

Un PC pentru gaming ar fi acesta http://bit.ly/20uoMEL Este un i7 la 4Ghz, un hard de 1Tb, un SSD de 128Gb, RAM 16Gb, blue-ray, placa video 2Gb nVidia cu GDDR5.
Costa 6949 lei, adica 1552 Euro.