| ScortSyndicate90 a întrebat:

In legatura cu problema mea cu windows update de care v-am spus intr-o intrebare anterioara, tot la fel face! Am incercat tot am restartat serviciul windows update am rulat depanatorul pentru windows update nimic! :'( Depanatorul ramane blocat la "Se cauta reporniri in asteptare" Nu s-a rezolvat nimic! La fel, data ultimei verificari este blocata la 24.11. 2017 iar de multe ori cand dau check for updates la fel sta o eternitate la checking for updates "(Se cauta actualizari)" Apoi spune urmatorul mesaj" Nu am putut contacta serviciul de actualizare incercati din nou mai tarziu, daca tot nu functioneaza asigurati-va ca sunteti conectat la internet" desi eu sunt conectat mereu! Va rog ajutor! Chiar nu stiu ce sa mai fac! O fi atat de grava problema/eroarea asta incat nu poate fi rezolvata? sad

6 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Fai o reactualizare windows update

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Fai o reactualizare windows update RESTORE---RESTAURARE

| ScortSyndicate90 explică (pentru BostanDaniel1974):

Cum fac asta? Totusi as vrea sa rezolv fara reset sau reinstalare de windows...(am windows 10)....ca totusi nu vreau sa dau o reformatare completa sa imi pierd tot inclusiv jocuri poze filme si cate si mai cate.

| BostanDaniel1974 a răspuns (pentru ScortSyndicate90):

Nu pierzi nimic doar ultimul fiisier sau program instalat

| bystefu a răspuns:

Vreun firewall iti blocheaza probabil conexiunea catre Microsoft, mai ales daca win-ul e piratat. Daca totusi e clean, incearca alt windows, e posibil sa aiba chiar el probleme. Daca descarci dupa internet asigura-te ca iei "untouched" sau "clean" version. Fara niciun fel de imbunatatiri.

| ScortSyndicate90 explică (pentru bystefu):

Am totul cu licenta inclusiv windowsul, nu se pune problema de ceva piratat