| Arthiom a întrebat:

In ultima vreme am hotarat ca pe langa html css xml si lua sa incerc si limbajul de programare c++. Am instalat compiler-ul CodeBlocks, dar de fiecare data cand dau debug la codul scris de mine, imi apare alerta de virus troian de la AVG, care spune ca virusul detectat este chiar fisierul creat de mine.
De ce apare acea alerta de virsu troian? Este din cauza ca programul creat de mine intentioneaza sa deschida cmd si sa execute comenzi acolo?

1 răspuns:
| SkyDoo a răspuns:

Ehh,asta este putin mai complicat C++ este greu nu e usor si iti da batai de cap, insa la intrebarea ta pot raspunde, intra in AVG si dezactiveaza-l... apoi executa ce voiai sa faci apoi deschide AVG si vezi daca-ti face asa daca tot iti face baga-ti *** in el de PC ca mie nu-mi face asa :3