| Catalin25999123 a întrebat:

La scoala avem wi-fi. Eu l-am spart de pe telefon. nici nu se poate spune spart, aveam parola si am gasit ip router-ului si am schimbat parola. dar un coleg de al meu de noob ce e a intrat a dezactivat reteaua. si trebuie sa intru pe pc-ul unde e conectat router-ul sa il activez iar. intrebarea este daca pot sa il activez iar de pe telefon ca nu ma mai lasa sa ma conectez la el daca wi-fi nu merge. dau funda celui care ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| vladutcornel a răspuns:

Daca nu te poti conecta la router, nu ai cum sa ii schimbi setarile.
Cum Wi-Fi-ul nu merge, trebuie sa ajungi la un calculator conectat cu fir, poate in laboratorul de informatica, daca routerul e in aceeasi retea.

2 răspunsuri:
| FlorinGamingRo a răspuns:

Salut! merge doar dupa PC!

| mihai69 a răspuns:

Merge și fără PC: te duci frumos la router și îi dai un reset hard. După care ar trebui să revină la setările din fabrică și poți intra pe el cum vrei. (cu condiția ca să aibă WiFi activat „by default" - altfel... tot u PC-ul trebuie să rezolvi).