| C3R3B3L1998 a întrebat:

ma intreb daca pot incarca leptopul cu un incarcator care e diferit la output fata de cel original de exemplu am la cel original 19V=3, 42A iar cel nou are 19V=4, 74A astept raspunsul urgent

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

Banuiesc ca ai dorit sa scrii4.2 A vs 7.4A.
Teoretic este mai bine ca rezerva in curent a alimentatorului sa fie mai mare.
Daca laptopul recunoaste alimentatorul si incarca acumulatorul este totul perfect.

3 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Da

| Tudor_Daniel_1993_gjat a răspuns:

In cazul asta dauneaza acumulatorului daca il folosesti frecvent, dar ai putea face si o exceptie in caz de urgenta

| K0sti a răspuns:

Da!