| NimeniAltul123456789 a întrebat:

Mi-am cumpărat de curând un microfon de gaming trust și prietenii mi-au zis ca mi se aud sunetele din joc in microfon. Ce pot face?

8 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Are o setare placa de sunet prin care nu mai preia sunetele din camera
ci doar ceea ce vorbesti la 6 centimetri de microfon
mai departe sunetele de fond nu le mai percepe
nu e de la microfon ci este de pe la setarile placii de sunet

| sierra1 a răspuns:

Oprești jocul (in timpul orelor online?) - orice ai face tot captează ceva din sunetul ambiental

| NimeniAltul123456789 explică (pentru zilog):

Care este placa de sunet? Acel USB pe care l am primit special, care are un port pentru casti și celălalt pentru microfon?

| NimeniAltul123456789 explică (pentru zilog):

Și cum pot seta placa de sunet?

| sierra1 a răspuns (pentru NimeniAltul123456789):

Repet : orice ai face tot captează ceva din sunetul ambiental.

Atenție incep cursurile online!

| Balalau95 a răspuns:

Il arunci si iti iei unul cu noise canceling tongue

| Andreimihaitaureete a răspuns:

Puneti casti

| zilog a răspuns (pentru NimeniAltul123456789):

Si calculatorul il vede exact ca si cand ar fi o placa de sunet pentru
chiar daca este bagat pe usb