| LoveTheWorld54 a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop care a venit din fabrica cu 8 gb de ram ddr4 cu fregventa de 2133 mgh.Merita sa imi cumpar 32 gb?(adica doua placute de ram cu cate 16 gb pe fiecare).

Răspuns Câştigător
| DeathLord93 a răspuns:

Depinde de ceea ce iti propui sa faci cu el banuiesc ca la memoria asta ram existenta si celelalte piese sunt de ultima generatie ai grija insa daca umbli la el sa nu ii pierzi garantia pentru operatiuni efectuate in afara unui service autorizat de firma care ti la vandut
Acum referitor la ce ai intrebat parerea mea e ca ai mai mult decat suficient deci e alegerea ta daca vrei sa mai investesti niste bani

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru vanzator merita sigur!
big grin

| iuga09 a răspuns:

Depinde pentru ce vrei sa folosesti acel laptop, daca pentru gameing atunci ar trebui sa ai si o placa video buna

| DeathLord93 a răspuns (pentru Bula):

Asta tu stii desi parerea mea mai bine iti luai unul cu 32GB Ram si aia era

| LoveTheWorld54 explică:

Multumesc celor care mi-au raspuns!

| Rommeo a răspuns:

Acum depinde si ce memorie maxima suporta placa de baza, sa nu cumperi memoriile degeaba si sa nu suporte placa de baza atata memorie.

| DeathLord93 a răspuns (pentru LoveTheWorld54):

Si eu multumesc pentru funda happy
Pe viitor daca ai 5000 de lei buget cumpara acel ceva de fix cati bani ai ca dupa aceea sa nu ti mai pui problema ce altceva I-ai mai putea adauga