| Khero a întrebat:

Mi-am descarcat Codeblocks acasa pentru niste probleme pentru liceu, când vreau sa pun in executie algoritmul, imi porneste consola, dar este nu scrie nimic, implicit nu apare nimic in afara de cursor, care la rândul lui nu-l pot controla. Ceva idei?

7 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Incearca sa-l stergi, sa-l dezinstalezi si sa-l mai instalezi o data.

| Khero explică (pentru WhiteLife):

Am facut deja asta, de 3 ori...

| WhiteLife a răspuns (pentru Khero):

Hmmm... atunci nu stiu, imi pare rau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai instalat si compilatorul?
ai creat un proiect corect?
programul tau are ceva de afisat?

| sltlp a răspuns:

Sunt 90% sigur ca nu ai pus varianta cu compilator. Dezinstaleaza si instaleaza varianta asta http://sourceforge.net/......e/download

| Khero explică (pentru sltlp):

Ba da. Fara compilator imi da alta eroare. Aceelasi installer a mers perfect pe pc-ul lui tata, acolo merge brici.

| sltlp a răspuns (pentru Khero):

Atunci is ramase poate niste setari din instalarile anterioare care fac probleme. Vezi pe net cum le poti sterge dupa ce il dezinstalezi si incerci iar.