| OmuCane a întrebat:

Mi-am instalat Photoshop CS6, si cand vreau sa deschid acuma foldere nu conteaza de care, se deschid in Adobe Bridge CS6. Daca stiti cum se scoate va rog sa-mi spuneti.

2 răspunsuri:
| EkusasUchiha a răspuns:

Știu ce să faci: alege fișierul care vrei să îl deschizi, apeși click dreapta, alegi "open with..." sau "deschideți cu..." apoi alegi cu ce program să se deschidă fișierul care îl vrei, sper să te fi ajutat.

| halogen001 a răspuns:

Merge si asa:
de pe pagina http://www.sevenforums.com/......store.html
se alege fisierul reg corespunzator tipului de fisier afectat, si se introduce in registri (acel fisier reg contine asocierile normale).

De exemplu, pentru foldere se descarca "folder - Folder protocol associations." http://www.sevenforums.com/......folder.reg

Se poate da click dreapta, "Merge", se da accept si acel fisier va reface setarile normale.

Alta varianta nesigura ar fi: se dezinstaleaza Photoshop si poate isi revine la normal, apoi se instaleaza din nou, insa cea mai sigura varianta e cea cu fisierul Default_Folder.reg