| Simonik_8641 a întrebat:

Sunt noua in comunitate si va cer un pic de ajutor. Mai demult am instalat pe calculator, Adobe Photoshop CS5, pentru a-mi modifica pozele mele tongue. Recent... observ ca de fiecare data, dupa ce deschid programul si cand am mai multe ferestre deschise in bara, pur si simplu, se blocheaza in cursorul in forma acea de manutza ( nu e cursorul acela normal )... Ce ma sfatuiti sa fac? sad
P. S. : Vreau sa raman la versiunea asta ca imi place foarte mult. De asemeni, sa stiti ca l-am reinstalat si nici un efect. crying

Răspuns Câştigător
| Danιel a răspuns:

Dupa ce il deschizi, apasa simultan butoanele CTRL + K (se va deschide o fereastra unde poti modifica preferintele). Cauta in meniul din partea stanga sectiunea 'Performance'. Uita-te la 'Memory Usage' si ai sa observi o optiune 'Let Photoshop Use:' (semnifica dimensiunea maxima alocata in memorie de catre el). Seteaza acea optiune cu valoarea 512. Restart program!

4 răspunsuri:
| Danιel a răspuns:

Nu. Problema aceasta am avut-o si eu, insa mi-am dat seama rapid ca era din cauza memoriei insuficiente alocate de program.

| claus a răspuns:

Calculatorul tau e cam vechi. poti urma sfaturile mentionate anterior sau pur si simplu baga-ti photoshop cs2. merge ca uns si are aceleasi filtre. nu cred ca tu folosesti din cs5 ceva avansat.
deci lasa cs5, merge greu pe rasnite.

| vio222 a răspuns:

Memoria slaba, apasa tasta V pentru a accesa cursorul.
Uite: http://www.softedu.eu/photoshop-cc.html

| Simonik_8641 explică:

Auzi, nu te supara... am umblat pana unde ai zis tu dar acolo are deja valoarea 128. Se intampla ceva daca pun 512? big grin