| edy423 a întrebat:

mi-am luat niste casti si un un singur jack. Cum fac sa se auda si microfonul? se aud doar castile Funda

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Daca te uiti cu atentie, jackurile de 3.5mm sunt de 2 feluri.
castile normale au 2 inele (casca stanga si dreapta). cele cu microfon incorporat pe acelasi jack au 3 (casca stanga, dreapta, si microfon).

castile cu microfon pe acelasi jack merg doar pe telefon (depinde de compatibilitate)

jack-urile pe pc sunt separate. audio separat, microfon separat.

deci la pc nu le poti folosi decat pe post de casti. fara microfon.
sau doar pe post de microfon (asta nu sunt sigur)

2 răspunsuri:
| edy423 explică (pentru Danzell):

Mersi, cred ca ma voi duce sa le schimb

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Probabil sunt casti pentru notebook-urile mai noi care vin cu un singur jack. Nu pot fi folosite pentru pc-urile sau notebook-urile care au doua jack-uri, separat pentru vorbit/auzit.