| AlbertDaniel a întrebat:

Nu imi mai porneşte laptop-ul:ii dau start, se aprind ledurile, funcţionează cd driver-ul, se aude ventilatorul, usb-urile funcţionează, dar ecranul ramane negru si nu se aude niciun sunet. Când s-a stins Windows mi-a aratat un mesaj pe care nu am apucat sa-l citesc. Am incercat sa il pornesc in recovery, sa deschid bios-ul, dar parcă e mort. Ce pot sa îi fac?

3 răspunsuri:
| iwefgOficiall a răspuns:

Ancearca sa formatezi dar daca nu se vede nimic posibil este de la placa video.

Bula
| Bula a răspuns:

Du-l la un service, probabil s-a defectat display-ul sau placa video.

| Rimidalvv a răspuns:

Daca ledurile din spatele ecranului inca functioneaza inseamna ca tia murit o chestie din laptop( si eu am avut aceasa problema si m-a costat 200de lei la service ), dac nu iti merg ledurile din spatele ecranului s-ar putea sa ai o problema ca ecranul. in ambele situati iti recomand sa il duci la service si sa fi pregatit cu 200 de lei ( mai mult nu ar trebui sa coste). succes.