| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu are o problema cu PC-ul. Pe HDD are fisierele pentru a instala Windows 7 si intra in setup, dar nu ii apare nici un Drive la partea cu alesul unde sa instaleze. La Setup a apasat Shift+ F10 a scris "diskpart", a scris "list disk" si ii spunea ca nu exista niciun disk. Ati patit asta vreodata? Stiti cumva daca se poate rezolva? A pus HDD ul in alt PC si face tot asa.

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Este foarte posibil sa aiba nevoie de driver de controller SATA (care trebuie incarcat din Setup in meniul unde nu ii apare Drive - optiunea e ceva de genul Load Driver, parca, si trebuie sa ai driver corect).

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat