| VladFast a întrebat:

am o problema cu instalarea Windowsului, cand ajung la partea in care zice: "Where do you want to install Windows" unde selectezi Local Diskul in care vrei sa se instaleze Windowsul mie nu imi apare in partea jos-dreapta "Drive options (advanced)" in care scrie Format Disk, New Disk, Delete Disk, Extend Disk, pentru ca eu vreau sa formatez si C si D (local diskurile) pentru ca daca nu formatez C-ul mi se fac 2 Windowsuri: Windows si Windows.old si ocupa prea mult loc in Local Disk C (aproape plin), ce as putea face?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calculatorul e in regula, tu nu stii sa instalezi un Windows.

| VladFast explică (pentru anonim_4396):

Nu e prima data cand instalez Windows, am mai instalat Windows dar cu CD si nu mai gasesc CD-ul asa ca am luat unul cu.iso, asa ca nu mai da cu parerea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru VladFast):

Cand vei reusi sa instalezi windowsul, formatand in prealabil partita respectiva, dupa un ISO si nu un cd/dvd bootabil, sa ne anunti si pe noi.

Comentariul tau nu face decat sa sublinieze ca habar n-ai cu ce se mananca o instalare de sistem, desi el era menit sa imi demonstreze cat de priceput esti tu. Ce soarta ironica...

| gogυ a răspuns:

I-ai dat upgrade in loc de custom install.

| VladFast explică (pentru gogυ):

Nu, i-am dat custom install si mi-au aparut hard diskurile, am folosit o masina sa simulez instalarea de Windows, in VirtualBox si a mers perfect, mi-a aparut Drive options (advanced), deci nu e ca am dat update, am dat custom

| VladFast explică:

Am uitat sa mentionez, in loc sa imi apara Drive options (advanced) imi apare To make changes to partitions restart windows from the installation disc, am dat restart calculatorului, am pornit la loc instalarea si acelasi lucru zice, vreau sa spun ca nu am windows pe stick/cd, am windowsul direct bagat pe E:\ cu.iso