| Kapss a întrebat:

Problema cu centrala termica!
E5 - Error 5 (probleme pe circuitul gazelor arse)
Ce inseamna asta? Ca-s singur acasa si nu am de gand sa mor.

Răspuns Câştigător
| RusescuDaniel a răspuns:

Sincer nu ma pricep. Dar nu cred ca se poate intampla lucrul asta, pune-ti si tu alarma din x in x ore ca sa verifici si trezeste-te maine de dimineata, cauta numarul de la cei de la care ti-au montat centrala, sau de la un service si suna urgent.

5 răspunsuri:
| A1W3WHATSUP a răspuns:

E5 Tiraj Fortat : Lipsa evacuare gaze arse.
Se opreste centrala in conditii de siguranta si se apeleaza service-ul!

Mai multe aici : http://www.egaz.ro/manuale%20site%20egaz/motan%20START%20PLUS.pdf

| Kapss explică (pentru A1W3WHATSUP):

Am scos-o din priza, da-o dq.
Pot iesi gaze pe undeva incat sa mor sufocat? ^^

| A1W3WHATSUP a răspuns:

Heh, mersi de funda. Daca simti miros de gaze suna la 112! Bafta!

| K0sti a răspuns (pentru Kapss):

Inchide gazele, ca ai robinet...
Revizie de cand nu ai mai facut la ea?

| RusescuDaniel a răspuns:

Pornește apa calda merge câteva secunde și se stinge flacăra și spre e5