| anonim_4396 a întrebat:

Recent onboard audio-ul nu mai functioneaza. (Se aude doar fff incet la 100%). Am driverele instalate. Am incercat sa intru in setari si sa modific pe acolo dar nimic. Ceva solutii?

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Poate ai bagat vreo pereche de casti si a ramas automat pe volumul de casti.

la mine de exemplu daca este conectat cu sistem 2.1 imi arata ca este conectat pe boxe. daca scot jackul si introduc un jack de casti. imi apare imediat pe display un mesaj ca sa aleg intre casti si boxe. evident daca apas pe casti, sunetul in casti se aude foarte tare. placa mea audio detecteaza automat la introducerea unei mufe jack. acum nu stiu cum este la tine.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru octav005):

Nu, nici asta nu e. Am incercat chiar acum.

| octav005 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca ultimele drivere ale placii de sunet dupa site-ul producatorului

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru octav005):

Le am deja, tot nu merge.

| octav005 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce sa. ce placa de baza ai? poate e placa audio integrata foarte slaba. deci nu ai decat sa iti cumperi o placa de sunet compatibila cu placa de baza

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru octav005):

Asus f2a55-m lk2 plus

| octav005 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da nu stiu ce sa spun, poate ai niste casti slabe. mai intra la setari la sound. poate volumul este la jumate. baga in mufa verde.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru octav005):

Cred s-a ars, o sa imi iau una separata.